Eredmények: Tour de France 2019 – 20. szakasz

2019. július 27. szombat
Albertville – Val Thorens
(59 km)

1 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 1:51:53
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:10
3 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:14
4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 0:00:17
5 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:17
6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:00:23
7 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:23
8 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:25
9 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:00:30
10 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:30
11 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:46
12 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:09
13 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:01:30
14 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:01:33
15 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:49
16 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:52
17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:01:56
18 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:02:07
19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:10
20 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:02:10
21 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:02:26
22 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:03:01
23 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:01
24 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:03:13
25 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:03:13
26 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:03:17
27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:45
28 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:03:45
29 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:03:45
30 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:45
31 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:04:10
32 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:04:25
33 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma 0:04:59
34 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:04:59
35 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:05:06
36 Michael Woods (Can) EF Education First 0:05:06
37 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:05:20
38 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:05:54
39 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:07
40 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:06:07
41 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:07:02
42 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:07:02
43 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:07:02
44 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:07:04
45 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:07:14
46 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:24
47 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:08:25
48 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:27
49 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:32
50 Maxime Monfort (Bel) Soudal Lotto 0:08:32
51 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:08:32
52 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:08:50
53 Thomas De Gendt (Bel) Soudal Lotto 0:08:50
54 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:53
55 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:08:55
56 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:55
57 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:55
58 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:55
59 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:08:55
60 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:08:55
61 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:09:56
62 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:09:56
63 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:09:56
64 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:56
65 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:10:10
66 Maxime Bouet (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:10
67 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:10:20
68 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:10:26
69 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:10:45
70 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:10
71 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:11:10
72 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:11:10
73 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:11:14
74 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:14
75 Jens Keukeleire (Bel) Soudal Lotto 0:11:14
76 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:22
77 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:11:22
78 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Ineos 0:11:22
79 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:11:22
80 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:12:13
81 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:12:13
82 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:12:18
83 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:12:18
84 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:46
85 Tiesj Benoot (Bel) Soudal Lotto 0:13:36
86 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:38
87 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:14:30
88 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:15:16
89 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:15:16
90 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:15:16
91 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:15:16
92 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:16
93 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:15:36
94 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:15:41
95 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:15:49
96 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:15:52
97 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:15:52
98 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:16:14
99 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:16:14
100 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:16:14
101 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:16:14
102 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:16:14
103 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:16:14
104 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:16:14
105 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:16:14
106 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:16:14
107 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:14
108 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:16:34
109 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:16:50
110 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin 0:17:04
111 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:17:29
112 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:17:32
113 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:17:45
114 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:17:54
115 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:17:54
116 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:18:00
117 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:18:00
118 Marco Haller (AUT) Team Katusha Alpecin 0:18:00
119 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:18:00
120 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:18:00
121 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:18:00
122 Tim Wellens (Bel) Soudal Lotto 0:18:00
123 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:18:00
124 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:18:00
125 Jasper De Buyst (Bel) Soudal Lotto 0:18:00
126 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:18:00
127 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:18:00
128 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:18:00
129 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:18:00
130 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:18:00
131 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:18:05
132 Caleb Ewan (Aus) Soudal Lotto 0:18:38
133 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:19:02
134 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:20:20
135 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:20:20
136 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team 0:20:50
137 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:20:50
138 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:20:50
139 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:20:50
140 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 0:20:50
141 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:20:50
142 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:20:50
143 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 0:20:50
144 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin 0:20:50
145 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:20:50
146 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 0:20:50
147 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:20:50
148 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:20:50
149 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:20:50
150 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:20:50
151 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:20:50
152 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:20:56
153 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:20:56
154 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:22:41
155 Roger Kluge (GER) Soudal Lotto 0:23:07


Kapcsolódó bejegyzések
Jól hajrázott Sebastian Langeveld (Team EF1) az utolsó helyért folytatott küzdelemben,ugyanis a 20. szakasz végére
1 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 79:52:52 2 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
FRISSÍTS 16.34 Alaphilippe is célba ért. 16.31 Nomes est omen, Vincenzo Nibali megnyerte a szakaszt.
20. szakasz 2019. július 27. szombat Albertville-Val Thorens (59 km)Rendhagyó szakasz, így rendhagyó programismertetés. Az

Könyvajánló

Holler Box